जन्मदिनको अवसरमा बटुकहरुलाई भोजन - Nepal Frontline
Latest
img

जन्मदिनको अवसरमा बटुकहरुलाई भोजन

नवलपुर
लायन्स क्लव अफ देवचुली सप्तरङ्गीका फस्ट भिपि लायन जगन्नाथ अर्यालले जन्मदिनको अवसरमा श्री सिद्धिदात्री दुर्गामन्दिर कोटीहोम आश्रमका वटुकहरुलाई खाना खुवाएर जन्मदिन मनाउनुभएको छ । गैडाकोट नगरपालिका १० मा रहेको कोटीहोम आश्रममा सञ्चालित योगी नरहरिनाथ संस्कृत गुरुकुलममा अध्ययनरत समावेशी २३ जना बटुकहरुलाई भोजन गराउनुभएको हो । लायन्स क्लव अफ इन्टरनेशनल ३२५ आर का डिस्ट्रिक सेक्रेटरी लायन राजेन्द्र गौतमको प्रमुख आतिथ्यतामा गुरुकुलममा अध्ययनरत बटुकहरुसंग जन्मदिन मनाउन पाउदा लायन अर्यालले खुसी व्यक्त गर्नुभयो ।

२०४५ सालमा स्थापना गरिएको श्री सिद्धिदात्री दुर्गामन्दिर कोटीहोम आश्रममा दुई वर्ष देखि योगी नरहरिनाथ अध्यात्म विज्ञान गीतापाठशाला शुरु गरिएको हो । कार्यक्रममा लायन्स क्लव अफ देवचुली सप्तरङ्गीका अध्यक्ष टि एम पौडेलले विद्वता जन्मले होइन कर्मले गर्नुपर्छ भन्ने योगी नरहरिनाथको संकल्प र सोहि अनुसार संचालित कोटीहोम आश्रममा क्लवले सहयोग गर्न पाउदा खुसी लागेको बताउनुभयो । अनाथ र असहाय वालवालिकाहरु शिक्षाबाट बञ्चित नहुन भनि बैदिक परम्परा,धर्म र विज्ञान संग जोड्नि संचालन गरिएको गीतापाठशाला समाज रुपान्तरणमा सिकाईको केन्द्र बन्ने लायन पौडेलले बताउनुभयो ।

आश्रममा अहिले वैदिक कृषि, गौ संरक्षण र गुरुकुलम संचालन गरिएको छ । यहां कक्षा ६ र ७ मा अध्ययन गर्ने २३ जना बटुकहरु रहेका छन । भौतिक पूर्वाधारको अभावमा गुरुकुलम संचालनमा समस्या भएको योगाचार्य योगी खेचरनाथ (यदुनाथ पोखरेल) पीठाधीसले बताउनुभयो । कार्यक्रममा आश्रमका अध्यक्ष मनोहरि कंडेल, जोन चियर पर्सन लायन शरद खरेल सरोज, लायन्स क्लव अफ देवचुली सप्तरङ्गीका सदस्यहरुको उपस्थिती रहेको थियो । कार्यक्रमको संचालन क्लवका सचिव सुनील न्यौपानेले गर्नुभएको थियो ।

Related Post

Leave A Comment